AKTUALNOŚCI 

 

Punkt wsparcia dla nieuleczalnie chorych, ich rodzin oraz osób w żałobie


 

Psychologowie wsparciem w chorobie

Dowiedziałeś się, że masz nowotwór? Ciężka, nieuleczalna choroba dotknęła kogoś z Twojej rodziny? Straciłeś kogoś bliskiego? Nie walcz sam ze strachem, rozgoryczeniem, smutkiem, z żałobą. W przetrwaniu trudnego okresu pomogą Ci psychologowie, pracujący w punkcie konsultacyjnym, który działa przy wałbrzyskim Hospicjum. Porady są bezpłatne.

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu uruchomiło punkt konsultacyjny dla nieuleczalnie chorych, ich rodzin oraz osób w żałobie. Codziennie od poniedziałku do piątku dyżurują w nim psychologowie. Po bezpłatną pomoc do gabinetu przy ul. Z. Krasińskiego 8 (Piaskowa Góra) w Wałbrzychu zgłosić się może każdy, kto choruje na chorobę nowotworową albo inną ciężką chorobę, kto ma w rodzinie taką osobę. Wsparcie udzielane jest także tym, którzy nie mogą poradzić sobie po stracie kogoś bliskiego, nie umieją przetrwać okresu żałoby.

Bezpłatnie pomagają fachowcy

Każdy, kto trafi do punktu konsultacyjnego działającego przy wałbrzyskim Hospicjum, może mieć pewność, że pomocy udzielą mu fachowcy. W gabinecie bezpłatnie przyjmują psychologowie pracujący na co dzień z osobami nieuleczalnie chorymi i ich rodzinami oraz osobami, którym towarzyszy obniżenie nastroju i poczucie bezsensu życia.

-W tych trudnych chwilach niezmiernie istotne jest wsparcie psychologiczne, które pomaga zebrać siły do dalszej walki z chorobą. Pokazujemy, jak radzić sobie w sytuacjach dezorganizujących właściwe funkcjonowanie rodziny, bądź staramy się ukazać wartość i sens dalszego życia po odejściu bliskiej osoby - Joanna Łobarzewska, psycholog tłumaczy ideę, jaka przyświeca pracy w punkcie przy ul. Krasińskiego 8.

Powstanie punktu wsparcia dla chorych, ich rodzin oraz osób w żałobie jest współfinansowane ze środków Gminy Wałbrzych.

Gdzie się zgłosić?
Punkt konsultacyjny dla chorych, ich rodzin oraz osób w żałobie działa przy wałbrzyskim oddziale Polskiego Towarzystwo Opieki Paliatywnej (budynek Hospicjum)
ul. Z. Krasińskiego 8
Wałbrzych (Piaskowa Góra)
tel. 74 641 97 58

Jak dyżurują psychologowie?
Wtorek w godz.12:30 - 15:30
Czwartek w godz.17:00 - 19:00

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER