AKTUALNOŚCI 

 

11.02.2015
Konkurs plastyczny pt. „Anioł Hospicjum”


 

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do udziału w konkursie plastycznym pt. „Anioł Hospicjum”, którego nadrzędnym celem jest popularyzacja tematyki hospicyjnej, jak również stworzenie możliwości prezentacji prac dzieci i młodzieży uzdolnionej plastycznie. Ponadto, równie ważnym celem, jeśli nie najważniejszym, naszego konkursu jest szerzenie idei miłości i zrozumienia dla tych wśród nas najbardziej potrzebujących, a co za tym idzie zwrócenie uwagi już najmłodszych dzieci na potrzebę niesienia pomocy i uczucie empatii.

Tematem przewodnim konkursu jest „Anioł” jako symbol towarzyszenia chorym i ich rodzinom i „Anioł” jako symbol dobroczyńcy Hospicjum. Wizję anioła można wykonać w dowolnej technice plastycznej, na płaszczyźnie lub w formie przestrzennej. Format pracy to maksymalnie 50/70 cm. Uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę. Pracę należy czytelnie podpisać (opis musi zawierać: imię i nazwisko autora, wiek, klasę, numer telefonu, adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna artystycznego). Uprzejmie uprzedzamy, że prace uszkodzone lub nieczytelnie opisane nie będą brane pod uwagę w konkursie. W konkursie wyszczególnione zostały dwie kategorie wiekowe: I grupa obejmuje uczniów szkół podstawowych, podczas gdy II grupa obejmuje uczniów gimnazjów. Prace należy zgłaszać do 6 marca 2015 roku osobiście lub wysłać pocztą na powyższy adres. Powołane przez organizatora jury oceni zgłoszone prace konkursowe podczas posiedzenia rozstrzygającego konkurs, które odbędzie się 15 marca 2015 roku. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej (www.opiekapaliatywna.hb.pl) w ciągu 3 dni od posiedzenia jury.

Autorzy prac nagrodzonych i wyróżnionych otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Wręczenie nagród odbędzie się w Hospicjum podczas specjalnego wernisażu zorganizowanego w pierwszym tygodniu kwietnia 2015 roku. O terminie wernisażu i wręczeniu nagród placówki oraz osoby nagrodzone lub wyróżnione zostaną poinformowane telefonicznie lub e-mailem. Postanowienia końcowe znajdują się w załączniku do niniejszego pisma.

Tym samym chcielibyśmy zainteresować Państwa tą inicjatywą i zaprosić do wzięcia udziału w naszym konkursie. Wyrażamy ogromną nadzieję, że tematyka konkursu bardzo spodoba się Państwa podopiecznym, którzy chętnie przystąpią do konkursu w tak szczytnym celu. Wierzymy, że udział w konkursie będzie dla Państwa uczniów również wspaniałą zabawą i okazją do zaprezentowania swojej kreatywności. Gorąco Państwa zachęcamy i czekamy na Państwa zgłoszenia.

Z poważaniem


PLIKI DO POBRANIA:

  • REGULAMIN
    Konkursu plastycznego pt. „Anioł Hospicjum”
     

  • OŚWIADCZENIE
    Zgoda rodziców (opiekunów prawnych) na udział dziecka
    w organizowanym przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu Konkursie Plastycznym "ANIOŁ HOSPICJUM"

 

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER