AKTUALNOŚCI 

 

14.04.2015
Kwesta na rzecz Hospicjum


 

Pacjenci naszego Hospicjum Stacjonarnego noszącego imie papieża Jana Pawła II mogą liczyć na serce i szczodrość mieszkańców Wałbrzycha i regionu. Przekonaliśmy się o tym po raz kolejny podczas kwesty przeprowadzonej 8 kwietnia przez naszych wolontariuszy na Mszy świętej upamiętniającej naszego wielkiego rodaka Świętego Jana Pawła II w 10. rocznicę Jego śmierci i pierwszą rocznicę kanonizacji - odprawionej pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca na wałbrzyskim stadionie w dzielnicy Biały Kamień. 

To coroczne spotkanie modlitewne odbywające się już po raz 11, jest też okazją do tego, aby wesprzeć wałbrzyskie hospicjum. Miejsce szczególne - gdzie nasi chorzy otaczani są specjalistyczną opieką i troską dającą ulgę w ich cierpieniu.
Takich pacjentów tylko w naszym stacjonarnym hospicjum mamy każdego roku ponad 220, a przecież z naszą pomocą docieramy też do chorych pozostających w domach.

Pieniądze do puszek na rzecz Hospicjum w tym roku podczas Mszy świętej na stadionie zbierali nasi wolontariusze z: PSP nr 15 i PSP nr 28, Publicznego Gimnazjum nr 7 oraz IV LO z klas strażackiej i policyjnej. I za to jesteśmy im oraz ich opiekunom bardzo wdzięczni.

Zebrane pieniądze w wysokości 4586 zł. zostaną przeznaczone na podniesienie jakości opieki nad chorymi naszej placówki, miedzy innymi na zakup łóżek do nowo otwartych sal chorych. Trwająca właśnie rozbudowa hospicjum pozwoli na zwiększenie miejsc do 18 łóżek.

Wszystkim darczyńcom, którzy złożyli datek wspierając nasze wspólne dzieło serdecznie dziękujemy.

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
 
 

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER