AKTUALNOŚCI 

 

Wspominaliśmy lato 
09.09.2016


 

Członkowie, sympatycy Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Oddziału w Wałbrzychu, a także pracownicy wałbrzyskiego hospicjum stacjonarnego nie często mają okazję do spotkań w szerszym gronie, które nie są obradami w najważniejszych sprawach dotyczących naszej podstawowej działalności. 

Inaczej było na spotkaniu zorganizowanym z inicjatywy Zarządu stowarzyszenia 6 września, które zostało przygotowane na „Pożegnanie lata” - i odbyło się przy hospicjum. Za budynkiem mamy tu przecież ładny i duży ogródek. Z zaproszenia skorzystało wielu naszych przyjaciół.

Przyszli też niektórzy nasi pacjenci - z czego bardzo się ucieszyliśmy. W wolnej od obowiązków chwili ze słodkiego poczęstunku w ogrodzie skorzystali też pracownicy i wolontariusze hospicjum. Spotkanie przeciągnęło się do kilku godzin. A rozmawialiśmy przy grillu i domowych ciastach o sprawach bieżących. Dziękujemy pani Dorocie Barańskiej, która w imieniu firmy „Hotel Maria” zapewniła nam poczęstunek z grilla, a także ufundowała koncert Mirosława Owczarka – wrocławskiego artysty śpiewaka, który dla umilenia nam czasu, zaprezentował wiązankę popularnych arii piosenek, które lubią i znają wszyscy Polacy! Członkowie naszego stowarzyszenia to zżyta grupa przyjaciół - działających społecznie dla jednej sprawy. Niektórzy są z nami od 20 lat – czyli od czasów kiedy rozpoczynaliśmy naszą działalność. Głównym celem PTOP jest pozyskiwanie środków na rzecz rozwoju hospicjum i szerzenie idei opieki nad nieuleczalnie chorymi w mieście i regionie wałbrzyskim- i to zadanie staramy się wypełniać z pasją i wielkim oddaniem nie licząc często poświęcanego prywatnego czasu – przypomniała prezes Renata Wierzbicka, która podziękowała przyjaciołom i członkom stowarzyszenia za przyjście i ciepłą atmosferę tego nieformalnego spotkana.

 

   

   

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER