AKTUALNOŚCI 

 

Wyjątkowy Koncert 
03.01.2017


 

W czwartek, 29 grudnia 2016 r. w kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętsznej Maryi Panny w Starych Bogaczowicach zorganizowano koncert kolęd i pastorałek. Dochód z tego koncertu, w którym zagrali i zaśpiewali: Zuzanna Iwańska, Janusz Yanina Iwański, Lidia i Marcin Pospieszalski, Dariusz „Maleo” Malejonek, Jan Trebunia-Tutka i Mirosław Kowalik, oraz dzieci z chóru ze Starych Bogaczowic i uczniowie szkoły muzycznej z Wałbrzycha, a także gościnnie na zakończenie koncertu - ks. biskup Ignacy Dec, przeznaczono na potrzeby naszego hospicjum imieniem Jana Pawła II w Wałbrzychu. Kościół pękał w szwach, bardzo trudno było znaleźć wolne miejsce. 

Powszechnie znane kolędy publiczność śpiewała razem z wykonawcami i naszymi podopiecznymi. Była wzruszająca, ciepła świąteczna atmosfera. Wśród publiczności byli m.in. gospodarz gminy - Mirosław Lech a także wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, wójt Czarnego Boru Adam Górecki, burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk, prezes wałbrzyskiego hospicjum Renat Wierzbicka oraz samorządowcy.

Pomysłodawcą koncertów bożonarodzeniowych w Starych Bogaczowicach, a wcześniej w Strudze i Lubominie był Mirek Kowalik, mieszkaniec Strugi i członek zespołu Raz Dwa Trzy. Dzięki niemu grono wykonawców powiększało się z roku na rok. Można było kupić płytę pt. „Kolędałki”, nagraną m.in. przez wspomnianych wyżej wykonawców. Ksiądz proboszcz Jacek Biernacki podziękował mu za to w imieniu, publiczności, wykonawców i wałbrzyskiego hospicjum.

Warto wspomnieć, że jeszcze długo po zakończeniu koncertu publiczność nie chciała się rozejść do domów. Dorośli i dzieci rozmawiali z wykonawcami oraz ks. biskupem Ignacym Decem, który zawsze znajduje czas dla osób chcących z nim porozmawiać, robiono wspólne zdjęcia.
Pani Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska przekazała prezenty dla najmłodszych wykonawców.

 

   

   

   

   

   

   

 

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER