AKTUALNOŚCI 

 

„Żonkilowa Kwesta” rozpoczęta
21.03.2017


 

W sobotę w szczawieńskim Teatrze Zdrojowym widowiskiem taneczno-muzycznym uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu zainaugurowaliśmy pierwszą „Żonkilową Kwestę” na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, która potrwa do 8 kwietnia. Przedstawienie do muzyki Piotra Czajkowskiego dedykowane było wolontariuszom - młodzieży i dzieciom ze szkół i przedszkoli, a zgłosiło się ich do udziału w tej akcji ponad 350 w całym regionie. 

Wykonawców koncertu, wolontariuszy ich opiekunów oraz widzów przybyłych na koncert przywitała prezes Zarządu PTOP Renata Wierzbicka. Podkreśliła, że zorgnizowanej po raz pierwszy „Żonkilowej Kweście” patronują: Biskup Świdnicki Ignacy Dec, przezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, burmistrz Szczawna Zdroju Marek Fedoruk. - Kwestujemy na rzecz dzieci osieroconych i rehabilitację dzieci nieuleczalnie chorych - wyjaśniła. Nasi wolontariusze zbierać będą pieniądze do puszek -w ramach akcji - w centralnych punktach miejscowości naszej aglomeracji, przed kościołami i w dużych centrach handlowych, które bardzo przychylnie się odniosły do naszej kampanii. Kulminacyjnym punktem akcji będzie 21 marca – pierwszy dzień wiosny – nasz „dzień na tak” kiedy wyjadą na ulice kwestować wszyscy nasi wolontariusze.

Autorką inscenizacji i choreografii pięknego widowiska zaprezentowanego na inaguracji, a przygotowanego w oparciu muzykę P. Czajkowskiego do baletu „Dziadek do orzechów” jest Grażyna Wołkowska. W spektaklu, co warte podkreślenia, wzięło udział 136 uczniów ZSM. Byli to uczniowie w różnym wieku od klasy trzeciej po uczniów klas licealnych – mówiła autorka spektaklu bardzo zadowolona z jego pierwszego wykonania dla tak szerokiej publiczności. - Nasza szkoła, od lat angażuje się w pomoc dla wałbrzyskiego hospicjum – mówił dyrektor ZSM Krzysztof Brenk. W tym roku postanowiliśmy wesprzeć tę akcję dużym spektaklem muzycznym, którego wielką premierę planujemy w grudniu. Nasi uczniowie doskonale rozumieją, że „Żonkilowa Kwesta” jest bardzo ważna i potrzebna dlatego postanowili bez wahania się do niej włączyć nie tylko jako wolontariusze, ale też wykonawcy popularyzujacego ją spektaklu.

- Liczymy, że tak uroczyście rozpoczęta akcja znajdzie szerokie zrozumienie wśród mieszkańców Wałbrzycha i ościennych miejscowości. I że otworzą szeroko swoje serca na potrzeby dzieci chorych, którymi się opiekujemy – podreślała po spektaklu prezes RenataWierzbicka. Dodała ,że ofiarodawca datku do puszki otrzyma w podzięce zółtego żonkila.

 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER