AKTUALNOŚCI 

 

Nasz doroczny Bal Charytatywny
18.05.2018


 

Za nami kolejny wielki bal charytatywny, organizowany przez nas rokrocznie, którego celem jest wsparcie działalności wałbrzyskiego Hospicjum Stacjonarnego im św. Jana Pawła II. Nasza impreza odbyła się w wałbrzyskiej„Restauracji Maria” zawsze życzliwej naszym akcjom. Gościem honorowym balu - był Ordynariusz Diecezji Świdnickiej bp Ignacy Dec, który tradycyjnie uczestniczy w jego otwarciu. 

W balu uczestniczyli przedstawiciele różnych środowisk i zawodów, samorządowcy, a wśród nich: Poseł na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka, Przewodnicząca RM Wałbrzycha Anna Maria Romańska, radni wałbrzyskiej Rady Miejskiej, Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech, który, kilka godzin wcześniej był jednym z organizatorów odbywającego się w tym samym dniu - Koncertu na rzecz naszego hospicjum w gminie, prezes Zarządu WSSE Maciej Badora, ks. prałat Marek Babuśka oraz kapelan naszego hospicjum ks. Marcin Banaczyk.

Bal uroczyście otworzyła prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Renata Wierzbicka wraz z członkami Zarządu. W powitaniu podziękowała wszystkim przyjaciołom i darczyńcom hospicjum za życzliwość i zrozumienie idei tego charytatywnego wydarzenia. Muzyczną oprawę - zapewnił Zespół Muzyczny Futyma. Nasz bal nie mogłoby się obyć bez licytacji dzieł sztuki oraz pamiątek, co jest rysem charakterystycznym wszystkich organizowanych dotąd przez nas charytatywnych wydarzeń - i tak też było w tym roku. Aukcję poprowadził pan Andrzej Dylczyk z Krakowa, który gorąco zachęcał uczestników do udziału w licytacji wystawianych na aukcji przedmiotów. Spełniła ona dwa cele.

Dostarczyła, po pierwsze, cennych środków finansowych na szczytny cel balu, po drugie – dużo dobrych emocji i zabawy. Mieliśmy wiele atrakcyjnych przedmiotów, a wśród nich: obraz Pałacu Prezydenckiego - od prezydenta RP Andrzeja Dudy, dwie rzeźby aniołów podarowane, przekazane na naszą aukcję przez JE Biskupa Świdnickiego Ignacego Deca, koszulkę z autografem, najlepszego polskiego piłkarza, Roberta Lewandowskiego – podarowaną przez posłankę Katarzynę Mrzygłocką, pióra wieczne - od Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, komplet pereł - od Wioletty i Bogdana Golińskich, naszyjnik z bursztynu - od Magdaleny Ossowskiej, oraz prace plastyczne: misy i autoportret - Martyny Zaradkiewicz, Hanny Klapci – obrazy Turkus 1 i Turkus 2, obrazy Barbary Malinowskiej, podarowane przez Gabrielę Wierzbicką a także nagrodzone prace plastyczne - będące plonem tegorocznego, organizowanego przez nas po raz kolejny, Konkursu Plastycznego pod hasłem „Anioł Hospicjum” dla uczniów wałbrzyskich szkół, który niedawno rozstrzygnęliśmy.

Dobrym początkiem licytacji było wylicytowanie za kwotę 1500 zł jednej z rzeźb aniołów ofiarowanej przez JE biskupa Ignacego Deca - co szeroko otworzyło serca i portfele darczyńców. W kolejnych aukcjach naszego balu drugi z aniołów wylicytowany został do kwoty 3000 złotych. Warto podkreślić profesjonalne, ale też z sercem, prowadzenie licytacji przez pana Andrzeja Dylczyka.
Przez cały czas trwania balu działał nasz sklepik prowadzony przez wolontariuszki, w którym oferowaliśmy atrakcyjne obrazki i pamiątki według ustalonych cen, które były bardzo chętnie kupowane.

Cały dochód z naszego charytatywnego balu, który wyniósł 38 tysięcy złotych, przeznaczony zostanie na działalność hospicjum ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci, którymi się opiekujemy w naszej placówce, a także na remont mieszkania jednej z rodzin, którą też się opiekujemy po śmierci mamy - zmarłej w naszym hospicjum.

Dziękujemy pięknie, jeszcze raz, wszystkim uczestnikom za stworzoną przez nich na balu - wspaniałą atmosferę - i przede wszystkim za okazane serce i szczodrość. I liczymy, że w przyszłym roku również zaszczycicie nas Państwo swoją obecnością.

 

 

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER