AKTUALNOŚCI 

 

Koncert kolęd - w parafii Świętego Wojciecha
28.01.2019


 

Prezes Zarządu naszego Hospicjum Stacjonarnego im. Papieża św. Jana Pawła II – Renata Wierzbicka oraz dwójka podopiecznych naszej placówki uczestniczyli w przepięknym koncercie Kolęd i Pastorałek, który odbył się 13 stycznia – w wałbrzyskim kościele pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika na Piaskowej Górze. 

W koncercie występowały: Chór parafialny z tego kościoła oraz dwa chóry z Podzamcza - „Magnificat” z parafii App. Piotra i Pawła i chor szkolny „Gaudeo” z Zespołu Szkół Integracyjnych i SP nr 26 im. Komisji Edukacji Narodowej. W programie tego koncertu znalazły się najpiękniejsze polskie i światowe kolędy, które towarzyszą nam przez cale życie, a których jako Polacy, tak chętnie słuchamy w różnych zakątkach świata. Prezentujące się kolejno wymienione wyżej - chóry parafialne i chór szkolny - zaśpiewały na koniec razem, pod dyrekcją prowadzącej koncert Agnieszki Skiruchy.

Dużą radość słuchaczom koncertu sprawił też ks. Stanisław Wójcik, proboszcz parafii, dysponujący przepięknym głosem, a który – solo - zaśpiewał jedną z kolęd. W słowach powitania zapraszał też w wiernych do otwarcia swoich serc i hojności na rzecz chorych wałbrzyskiego hospicjum stacjonarnego poprzez składanie datków do koszyczków. – Koncert był inicjatywą Roberta Jarockiego, który poprzez jego organizację postanowił przypomnieć mieszkańcom Wałbrzycha, a szczególnie Piaskowej Góry, o działalności naszego Hospicjum Stacjonarnego im. św. Jana Pawła II - podkreśliła prezes hospicjum. Spotkał się - z ogromnie serdecznym przyjęciem, dlatego jestem pewna, że warto go organizować w latach następnych - dodała. Na koncert, co ogromnie ważne, za zgodą lekarza, udała się też dwójka podopiecznych hospicjum, którzy bardzo się cieszyli ze swojego udziału w tym wydarzeniu, bo spełniło się ich pragnienie. Warto też dodać, że dla pacjentów, którzy są chorymi obłożnie -tydzień wcześniej – w siedzibie naszej placówki spespecjalny kolędowy koncert miał zespół muzyczny działający przy parafii Świętego Wojciecha Biskupa Męczennika. -Dziękuję serdecznie: proboszczowi Stanisławowi Wójcikowi, który z taką życzliwością odniósł się do idei organizacji tego koncertu kolęd z naszym przesłaniem, wszystkim wykonawcom, osobom, które koncert przygotowywały -nie szczędząc swojego trudu - ofiarodawcom oraz słuchaczom, którzy tak licznie w nim uczestniczyli – podkreśliła R. Wierzbicka.

 

   

   

   

   

 

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER