AKTUALNOŚCI 

 

„Biegające Anioły Hospicjum”
08.02.2019


 

Biegające Anioły Hospicjum”
 500 km w 50 godzin => 50 000 zł

To akcja z przesłaniem:
Żyjąc - zwolnij, biegnąc - pędź - MYŚL O INNYCH - byle wytrwale

Wesprzyj akcję organizowaną przez Klub Fit24 oraz TEM grupa biegowa Wawrzyn dla Wałbrzyskiego Hospicjum 

Planowany termin startu: 24.05.2019

Trasa: Wałbrzych: Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki - Kołobrzeg: Latarnia Morska

  Cel akcji: dotacja na rzecz osób objętych pomocą z ramienia Hospicjum,  chorych i ich rodzin za życia i po śmierci                        

Wałbrzyskie Hospicjum od lat realizuje szczytną ideę niesienia kompleksowej, profesjonalnej opieki i wsparcia osób, rodzin i społeczności dotkniętych problemem choroby, śmierci bliskich oraz innymi sferami rujnującymi funkcjonowanie rodzin.

Nasze Hospicjum to nie tylko stacjonarna opieka nad nieuleczalnie chorymi, którym jesteśmy w stanie zaproponować tylko, a może aż - spokój, uśmierzenie bólu, niezbędne leki, wsparcie fizyczne, psychologiczne i duchowe w procesie, zmierzającym do śmierci. Odchodzenie jest dla tych osób czasem, w którym nie są traktowani tylko, jak pacjenci, ale czasem, w którym są ważnymi dla nas ludźmi. Chcemy poświęcać im swój czas, uwagę i środki materialne. Jest czasem, w którym nadal mogą być blisko swoich rodzin, których także nie pozostawiamy bez niezbędnego wsparcia w momencie, gdy ich dotychczasowy świat dotyka kryzys. To dzięki takim miejscom, jak Wałbrzyskie Hospicjum osoby nieuleczalnie chore zachowują spokój, wiedząc, że ich rodziny nie są finansowo obciążone opieką, że mogą przy pozostaniu blisko chorego mieć także czas na zadbanie o swój psychiczny świat, który już nigdy nie będzie taki sam. Rodziny nieuleczalnie chorych mogą powierzyć nam wiele swoich problemów, dzięki czemu mogą lepiej funkcjonować i być wsparciem dla chorego. Dzieje się tak dzięki naszej działalności, której jednym z fundamentalnych celów jest kompleksowe wsparcie całej rodziny, począwszy od samej diagnozy, poprzez proces zmagania się z chorobą, odchodzenia. Gdy gaśnie jedno życie nasza pomoc rodzinie, a przede wszystkim dzieciom nie ustaje. Pomagamy aż do momentu, gdy to te dzieci lub bliscy o tym zdecydują. Do momentu, gdy staną się na tyle silne i samodzielne, by wyposażone w przeświadczenie o posiadaniu wsparcia, własnej skuteczności i sprawstwa wyruszą w dalszą życiową podroż. Do tego czasu mogą liczyć na nasze hospicjum, mogą być pewni, że ktoś zadba o ich potrzeby, ale tez marzenia, które w miarę możliwości staramy się spełniać.

  Nasze zaangażowanie choć wymaga siły, energii i odwagi stanowi dla nas oczywisty odruch niesienia pomocy i nadziei. Ogrom problemów, wymagających natychmiastowych rozwiązań wymaga też nakładów finansowych, których nie mamy zbyt wiele. Wkładamy wysiłek w pozyskanie środków finansowych od różnych osób, firm i instytucji. Organizowanie funduszy odbywa się także poprzez propagowanie rożnego rodzaju akcji i przedsięwzięć, takich jak ”Żonkilowa Kwesta”, bale charytatywne, festyny czy ta obecnie zaplanowana „Biegające Anioły Hospicjum”, dlatego też zwracamy się z prośbą o jej rozpowszechnienie, tak by jak najwięcej osób mogło w dogodny dla siebie sposób wspomóc nasze wyjątkowe miejsce. 

 


WIĘCEJ INFORMACJI


 

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER