AKTUALNOŚCI 

 

Nasi wolontariusze na Papieskiej Mszy świętej
29.10.2018


 

W sobotę na wałbrzyskim stadionie na Białym Kamieniu podczas uroczystej, corocznej Mszy świętej polowej – odprawianej w rocznicę śmierci papieża - Polaka wolontariusze naszego hospicjum kwestowali na rzecz - naszego hospicjum, którego patronem jest Św. Jan Paweł II. 

Liturgii przewodniczył sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz.

Po zakończonej mszy Kardynał Stanisław Dziwisz z Biskupem Ignacym Decem odwiedzili Hospicjum Im. Jana Pawła II w dzielnicy Piaskowa Góra.

 

Odwiedziny Kardynała Stanisława Dziwisza w naszym Hospicjum

Ostatnia sobota, 6 kwietnia to wyjątkowy dzień dla naszego wyjątkowego miejsca, to dzień kiedy naszych podpieczonych odwiedził Kardynała Stanisław Dziwisz. Z uwagi na imię, jakie nosi nasze Hospicjum – imię Jana Pawła II wizyta Jego długoletniego sekretarza i towarzysza wydarzeń staje się wydarzeniem historycznym, o którym będziemy pamiętać. Podczas odwiedzin Kardynałowi towarzyszyli: ordynariusz Diecezji Świdnickiej bp Ignacy Dec oraz bp sufragan - Adam Bałabuch, kapłani z miejscowej Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP, do której należymy - ks. prał Krzysztof Moszumański, wikariusz i jednocześnie kapelan naszego hospicjum ks. Marcin Banaczyk oraz towarzyszący Kardynałowi księża goście z Krakowa.

Odwiedziny kardynała w Hospicjum 06 kwietnia nie były jedynym wydarzeniem tego dnia, w którym Kardynał uczestniczył, tego dnia bowiem przewodniczył On odprawianej o godzinie 15.00 na stadionie Górnika na Białym Kamieniu papieskiej Mszy świętej, na której w kolejną rocznicę śmierci naszego papieża zgromadzeni wierni modlili się o pokój dla świata, błogosławieństwo dla Ojczyzny oraz diecezji świdnickiej i miasta Wałbrzych. Odwiedziny te stały się szczególnym wydarzeniem dla nas także z tego względu, iż Kardynała pamiętamy, jako Towarzysza papieża Jana Pawła II do ostatnich chwil jego życia, w których wspierał go w imieniu wszystkich Polaków.

W dniu przybycia Kardynał został przywitany w imieniu wszystkich podopiecznych przez prezesa Hospicjum Renatę Wierzbicką oraz doktor Teresę Nowak. Wizyta Kardynała objęła odwiedziny w kaplicy, modlitwę, pobłogosławienie każdego chorego, którego ujmował za rękę, rozmawiał, jeśli tylko stan podopiecznego na to pozwalał. Każdy z podopiecznych został też obdarowany świętym obrazkiem. Podczas tych odwiedzin nastąpił tez moment trudny, jednocześnie wzruszający dla nas wszystkich -Pan Ryszard nasz podopieczny, który oczekiwał tych odwiedzin, które się spełniły -zmarł w otoczeniu najbliższej rodziny, kilka chwil później.

Na zakończenie wizyty, którą Kardynał ciepło wspominał, obiecując pamięć o nas wrzucił datek do naszej skarbonki, której historię dobrze znał, a nam wszystkim wręczył pamiątkowe różańce.
- Marzenia się spełniają i trzeba w to wierzyć – mówi prezes Renata Wierzbicka. A moim marzeniem było to, aby nasze Hospicjum, któremu patronuje św. Jan Paweł II – odwiedził ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, najbliższy współpracownik Jana Pawła II, patrona naszego hospicjum. Osoba, która tak pięknie czuwała do końca przy łóżku naszego papieża, gdy on odchodził do domu Ojca. Jest dla nas wzorem tej troski. - Ja o wizytę u nas poprosiłam po raz pierwszy Eminencję, przed Mszą świętą zaraz po jego przyjeździe na stadion Górnika. Plan pobytu księdza Kardynała był bardzo napięty i wydawało się to niemożliwe. Swoją prośbę ponowiłam po Mszy świętej - przypominając się - gdy nasi wolontariusze, stanęli do pamiątkowego zdjęcia z księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

Wtedy otrzymałam zapewnienie, że będzie. Jak na skrzydłach pomknęliśmy do Hospicjum i po krótkim czasie witaliśmy już Eminencję, który do nas przyjechał- za co w imieniu naszych podopiecznych, rodzin chorych i naszego personelu z całego serca – dziękuję.

 

Zdjęcia z wizyty: 

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER