AKTUALNOŚCI 

 

Koncert uczniów ZSM na rzecz podopiecznych naszego Hospicjum
07.05.2019


 

Sobota 2 marca była bardzo ważnym dniem dla naszego Hospicjum. Tego dnia byliśmy bowiem uczestnikami pięknego Karnawałowego Koncertu Charytatywnego pt. „O sole mio” , który odbył się w Filharmonii Sudeckiej gromadząc w tej pięknej nowo wyremontowanej sali widowiskowej ponad 400 słuchaczy z miasta i okolic. 

W naszym koncercie wystąpili chór i orkiestra Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu pod dyrekcją Małgorzaty Sapiechy Muzioł oraz solista – Marcin Czopka – absolwent wałbrzyskiej szkoły muzycznej. - A obecnie wkraczający jako młody tenor, na ścieżkę zawodowej kariery śpiewaczej. W programie słuchacze koncertu usłyszeli najpiękniejsze i najbardziej lubiane włoskie arie operetkowe napisane na chór i orkiestrę oraz pieśni neapolitańskie ze słynnym „ O sole mio” – na czele. Koncert odbył się kolejny raz w historii naszej współpracy. - Serdecznie dziękujemy za jego przygotowanie i wykazanie się wielkim sercem i solidarnością z naszymi podopiecznymi - podkreśliła Pani prezes Zarządu Renata Wierzbicka. Nasze słowa wdzięczności kierujemy przede wszystkim do młodych wykonawców, dyrekcji szkoły na czele z dyrektorem Krzysztofem Brenkiem, solisty Marcina Czopki, dyrygent - Małgorzaty Sapiechy - Muzioł, prowadzącej konferansjerkę Ewy Sługockiej, nauczycieli szkoły i rodzicom uczniów, którzy pomagali w organizacji koncertu i kiermaszu, muzykowi panu Czesławowi Czopce, który wraz z małżonką harfistką filharmonii poświęcił szczególnie wiele czasu na przygotowanie wykonawców do koncertu. Pięknie dziękujemy również dyrekcji Filharmonii Sudeckiej i Pani dyrektor Elżbiecie Łaganowskiej, dzięki której ten koncert mógł się odbyć w tak profesjonalnym miejscu.

Łączny dochód z rozprowadzonych wejściówek i zbiórki datków do puszek, a także z prowadzonej sprzedaży ciast i napojów w przerwie koncertu wyniósł 7 tys. 800 złotych. Zebrane środki zostaną przeznaczone na potrzeby hospicjum, w tym – głównie - na pomoc dla rehabilitowanych nieuleczalnie chorych dzieci, by zagwarantować im ciągłość tych zabiegów. A takich dzieci mamy – obecnie - pod naszą pieczą aż 56. Z całego serca dziękujemy też publiczności, za odzew i tak liczne przyjście na nasz koncert, na który wejściówki w liczbie ponad 400 rozeszły się szybko, jak świeże pączki- dodała prezes.

Cieszymy się z każdej akcji, a ta - jest szczególna, bo jest organizowana przy udziale uczniów Zespołu Szkół Muzycznych i nauczycieli, którzy poświęcają moc wysiłku na jego przygotowanie.

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 

 
 

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER