AKTUALNOŚCI 

 

Nasze świeże „Pola Nadziei”
21.10.2019


 

Po raz kolejny nasze hospicjum stacjonarne - im. Jana Pawła II - przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji sadzenia żonkili - zainicjowanej przez Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej pod hasłem „Pola Nadziei ”, będącej wyrazem solidarności z cierpiącymi i symbolem triumfu miłości nad śmiercią. 

Nasza akcja przeprowadzona została 18 października, a zaprosiliśmy do udziału w niej wszystkie szkoły i przedszkola z Wałbrzycha i okolic. Odzew był ogromny, bo ogółem w akcji uczestniczyło blisko 500 dzieci ze szkół i przedszkoli nie tylko z Wałbrzycha, ale też m.in. z Boguszowa- Gorc i Czarnego Boru. – Na naszym „Polu Nadziei”, które powstało w ogrodzie przy siedzibie hospicjum, zostało zasadzonych tej jesieni ok. 1200 cebulek żonkili, które zakupiliśmy specjalnie do posadzenia w ramach tej akcji.

- Jestem bardzo zadowolona, że szkoły przyłączyły się tak gremialnie do ogłaszanej przez nas kampanii – mówi prezes PTOP Oddziału w Wałbrzychu Renata Wierzbicka. W tym roku, po raz pierwszy od początków akcji, przed jej rozpoczęciem pokazaliśmy dzieciom hospicjum po to, by poznały to miejsce – żeby wiedziały, jak wiele dobra wokół tego miejsca się zbiera i żebyśmy dzięki ich udziałowi w tej akcji mogli też liczyć na kolejnych nowych wolontariuszy, którzy nam pomogą w przyszłości np. przy organizacji naszych kolejnych kwest. Dzieci były w naszej Sali konferencyjnej im......., gdzie im opowiedzieliśmy o hospicjum i gdzie, idąc po drodze, mogły obejrzeć piękne prace plastyczne powstałe w ramach dorocznego konkursu „ Anioł hospicjum”, które zdobią ściany hospicjum. Przypomnieliśmy im, że konkurs jest organizowany do uczniów szkół i zachęcaliśmy do udziału w nim.

- Warto dodać, że wiosną, gdy posadzone teraz w naszym ogrodzie żonkile zakwitną zostaną wykorzystane przez naszych wolontariuszy, w kweście na rzecz hospicjum, którą planujemy wzorem lat poprzednich – podkreśla prezes. Każde dziecko za udział w naszej akacji otrzymało - pamiątkowy żółty balonik, których przygotowaliśmy blisko 600. Uczestnikom naszej akcji podziękowaliśmy - także słodkimi bułeczkami i napojami- w tej słoneczny i niezapomniany dla nas i naszych podopiecznych - dzień.

   

   

   

   

   

   
 
 

 

 

   |   strona główna   |   dodaj do ulubionych   do góry  |

Copyright © Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu
Wszelkie prawa zastrzeżone

design by TONER